13 Aralık 2011 Salı

** Müzik köşesi için kanguru


Sınıfımızda müzik köşesi için bir dolap ya da rafımız yok dolaplarımız hep kapaklı olduğu için müzik köşesi için kullanmayı tercih etmiyorum.Küçük bir sepet ile pencerenin önünde muhafaza ediyorduk müzik aletlerimizi. Ama o da hem dağınık göründüğü için hemde pek kullanışlı olmadığı için hoşuma gitmiyordu. uzun zamandır ne yapabilirim acaba diye düşünüyordum.
Geçen hafta velilerimden artık materyal istedim onlarda çok güzel kumaşlar göndermişler sağolsunlar.Bu kumaşları nasıl değerlendirsem oyuncak yada kukla mı diksem acaba diye düşünürken müzik aletleri için bir kanguru yapmak geldi aklıma ve bu sabah sınıfıma gidince ilk işim bu kanguruyu yapmak oldu. Çocuklar kanguruyu çok merak ettiler nasıl bişey olacak diye sonrasında bitmiş halini görünce çok beğendiler.Hatta onlarda öğrendiler yapımını ve kağıtlardan kanguru yapıp içine malzemelerini koymaya başladılar.
Öğrencim Nisanur hemen bi kanguru yapmış oynadıkları hesap makinasını koymuş bile içine:))

Sizlerde elinizdeki kumaş parçalarını buna benzer kangurular yaparak değerlendirebilirsiniz.
Cep sayısını ve ceplerin derinliğini siz kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Kanguruyu yapacak olursanız tavsiyem dikmek için hiç uğraşmayın silikon tabancası ve silikonunuz varsa bu işi çok çabuk halledebilirsiniz.


Değişik bir fikir olur belki sizlere diye düşünerek bu paylaşımda bulundum inş faydalı olabilirim.

2 yorum:

***PINAR*** on 14 Aralık 2011 17:06 dedi ki...

çok hoşuma gitti ,yapımıda oldukça pratik sanırım.benim de bir müzik köşesine ihtiyacım vardı süper oldu bu fikir,teşekkürler.

Kevser C. on 15 Aralık 2011 19:39 dedi ki...

Kumaşların kenarını diktikten sonrası çok pratik. Dİkmek yerine silikon ile yapıştırdım bu hem pratikleştirdi hem de zamandan tasarruf sağladı benim için.
Beğenmenize ve faydalı olmasına çok sevindim. Kolay gelsin.

 

♥ ♥ ♥ OKUL ÖNCESİ ETKİNLİK PAYLAŞIMI ♥ ♥ ♥ Copyright © 2009 Flower Garden Ipietoon tarafından Tadpole's Notez i�in dizayn edildi. Çiçek resmi: Dapino Türkçe Tam Bir Blog