5 Mart 2014 Çarşamba

** Çocuk Resimlerinin Oyuncağa Dönüşmesi


Child's Own Studio'nun kurucusu Wendy Tsao, oyuncak sektörünün klışe çalışmalarından sıyrılıp, ortaya çıkarttığı yeni akımla oldukça ilgi çekiyor. Bu stüdyoya çocuğunuzun çizdiği bir resmi gönderiyorsunuz. Stüdyo ise çocuğunuzun kendi elleriyle çizdiği şeyi, oyuncak-pelüş haline getiriyor. Fikir oldukça yaratıcı, çocuğunuzun çizdiği şeyin oyuncağına sahip olması, onlar için oldukça güzel bir hediye. Ayrıca aynı oyuncağın bir ikincisinin olmaması da, işin bir başka boyutu.


Harika bir fikir.Hangi çocuk çizmiş olduğu bir resmin oyuncak haline gelmiş halini görünce şaşırmaz ve sevinmez ki?Bence her çocuk bu fikre bayılır.Düşünsenize birgün öncesi çocuğunuzdan bir resim çizmesini istiyorsunuz ve ertesi gün sabah bu resmin oyuncak haline gelmiş halini başucunda buluveriyor.Harika bir süpriz olmaz mı?Süper olur bence.

Canım oğlum biraz daha büyüse ve biran önce resim çizmeye başlasa demeden edemedim bende.Mutlaka ama mutlaka deneyeceğim bu çlışmayı.

Bence aile katılım çalışması olarak okullardada uygulanabilir.Belki buradaki örnekler kadar profesyonel olmaz ama el emeği olduktan sonra harika olacağına eminim.İllaki pelüş olmasına da gerek yok eğer örgü örmeyi bildikten sonra oyuncağınızı örerek bile yapabilirsiniz.

Denemenizi ısrarla tavsiye ediyorum.
Haydi becerikli eller iş başına:)) 
İşte çalışmalardan 20 örnek...0 yorum:

 

♥ ♥ ♥ OKUL ÖNCESİ ETKİNLİK PAYLAŞIMI ♥ ♥ ♥ Copyright © 2009 Flower Garden Ipietoon tarafından Tadpole's Notez i�in dizayn edildi. Çiçek resmi: Dapino Türkçe Tam Bir Blog