28 Şubat 2015 Cumartesi

** Çim adamlarimiz

Bu haftaki aile katilimi etkinligimizde Çim Adam yaptık.Becerikli anne Yasemin hanim etkinliği en ince ayrıntısına kadar düşünup hazırlanmış gelirken.Talaslar,bardaklar,keçeden bıyıklar,dudaklar,gözler sonrasinda talaslari bardaklara doldururken masalara ddökülmesin diye tabak getirmeyi bile düşünerek hazirlanmis etkinlige.


Cim adamlarimizi yapmadan once cocuklarla bitkilerin buyumesini anlatan video izledik sonrasonrasında etkinligimize geçtik.

Çim adam cocukların bildiğİ ve sevdiği bisey olunca etkinlikte heyecanli oldu.Öncesinde coocuklara bardaklaR dagitdağıtıldı.sonra çocuklar bardaklarin iiçine talas doldurdu.Talaslardan sonra cim tohumlarını etkiler ve ttekrar talas döktüler üzerine. Bu asamadan sonra Bardaklarin üzerine göz ağız ve bıyık yapistirdilar. Son olarak ta tohumlarimizi suladıktan sonra Sinifimizin en guzelgüzel köşesinde yerini aldılarcçocuklar merak içinde beklemedeler bakalım ilk önce hangi cim adamın saçları çıkacak diye :))


 Bu güzel etkinlik için Yasemin Hanima çok teşekkur ederim.
0 yorum:

 

♥ ♥ ♥ OKUL ÖNCESİ ETKİNLİK PAYLAŞIMI ♥ ♥ ♥ Copyright © 2009 Flower Garden Ipietoon tarafından Tadpole's Notez i�in dizayn edildi. Çiçek resmi: Dapino Türkçe Tam Bir Blog